LogoOkinawa shorin ryu Karate

Úvodní strana » Kde trénujeme » Karate Praha Jahodnice

Karate Praha Jahodnice

karate-praha-jahodnice2.jpgKontakt:
TJ Sokol Jahodnice, Praha 9, Bezdrevská ul.

Rozpis tréninků:
PO a ST od 17:30 do 19:00
Na trénink vám stačí tepláky a tričko. Cvičí se naboso. Oblek na karate tzv. karate-gi, čili kimono, si stačí pořídit později.
Platba se provádí v intervalu dvou měsíců viz Ceník.

Informace k přihláškám a tréninkům volejte tel. 774 306 007 Eva Pallová.

Naše začátky

Karate v Praze na Jahodnici jsme otevřeli v září roku 2006 ve spolupráci s asociací RBKA ČR a mistrem Janem Gyurisem jsme byli patnáctou pobočkou okinawského karate stylu Kobayashi Shorin-ryu  Na první nábor se přihlásilo kolem padesáti studentů. Asi polovinu tehdy tvořili lidé starší patnácti let. Nejmladšímu studentovi bylo 4,5 roku.

Od té doby uplynulo mnoho času a z některých studentů jsou dnes již instruktoři či zkušení karatisté. Okinawské karate v Praze na Jahodnici se začalo vyučovat pod přísným dohledem prezidenta asociace, který již po třech měsících umožnil několika prvním studentům přistoupit k testu na další výkonnostní stupeň. Tím bylo rozhodnuto, že karate v Praze na Jahodnici čeká dobrá budoucnost. Již v prvních měsících naši studenti navštívili soustředění tehdy v Jičíně a tím dostali možnost zacvičit si s karatisty z ostatních oddílů okinawského karate zmíněné asociace.

V karate totiž platí, že je dobré pravidelně partnery ve dvojicích střídat. A právě karate soustředění jsou skvělou možností jak si zacvičit s méně známými karate partnery, než s těmi, které potkávám na pravidelných hodinách. Skončil první školní rok a téměř celá skupina se vydala na týdenní soustředění do Lužan u Jičína. Toto soustředění karate funguje již několik desítek let a patří mezi nejlépe organizované soustředění karate v ČR. Pro karatisty to byla první velká zkušenost s intenzivním tréninkem karate. Uzavřeli se zde nová přátelství i partnerství a někteří získali při zkouškách již pokročilé výkonnostní stupně.

Druhý rok, a roky další přinášely do karate skupiny v Praze Jahodnici nové a nové zájemce. Z některých postupně vyrostli zkušení karatisté a začali se účastnit i speciálních lekcí pro pokročilé.Tyto speciální tréninky karate garantují další vyšší úroveň vzdělávání a umožňují zájemce připravit se na dráhu instruktora.

Po dvou letech existence karate Praha – Jahodnice bylo rozhodnuto o zahájení konání pravidelných víkendových soustředění právě v Praze na Jahodnici. Tím se soustředění stalo dostupnější i pro ostatní karatisty RBKA ČR předně z Prahy Holešovic a Benešova u Prahy. Hned první soustředění bylo plně obsazené. Rok po zahájení pravidelných soustředění na Jahodnici, se zde začaly konat i sobotní speciální lekce pro pokročilé studenty karate.

Další budoucnost

Děti a dospělí se scházejí již mnoho let v Sokolovně Jahodnice a již dávno mají někteří instruktorské licence. A tak nás na naše malé naděje je více. Děti se pak  rychle rozvíjejí a starší jim v tom skvěle pomáhají. Tréninky probíhají dohromady – děti a dospělí, a věřím, že tento způsob je pro obě strany velmi přínosný. Děti v dospělých studentech vidí své vzory, učí se úctě k nim, naopak dospělí se učí, jak správně trénovat s dětmi a jak je možné přijmout i dítě jako služebně staršího a zkušenějšího karatistu. Do kroužku karate Praha – Jahodnice je možné přijmout děti od šesti let a dospělé. Neváhejte přijít a zkusit si trénink s námi. Zkušenosti a fyzickou kondici získáte postupně, nároky na Vás se budou zvyšovat v rámci Vašich možností.