LogoOkinawa shorin ryu Karate

Úvodní strana » Instruktoři

Instruktoři

kimono-martin1.jpgMé jméno je Martin. Trénovat jsem začal jako patnáctiletý kluk v klubu sportovního karate. Zde jsem získal mnoho cenných zkušeností a především si vypěstoval vztah k tomuto prastarému bojovému umění. Nevyhovoval mi však závodní styl tréninku karate. Veškerý trénink byl přizpůsobený pravidlům soutěže nikoliv pravidlům sebeobrany.

Časem jsem zjistil, že tento styl karate nemá se sebeobranou moc společného. Po několika letech hledání vhodného učitele jsem narazil na asociaci RBKA a mistra Jana Gyurise a začal se u něj učit původním okinawským karate technikám. Díky jeho vedení jsem získal licenci na fakultě tělesné výchovy a sportu a mohl se směle vrhnout do otevření prvního vlastního klubu karate. Velký dojem na mě zanechala účast na mistrovství světa okinawského karate na Okinawě a cvičení se zdejšími velkými mistry. Nyní provozuji čtyři vlastní skupiny okinawského karate v Praze, Mělníku a v Benešově u Prahy. Karate trénuji každý den a velmi rád předám své znalosti všem, kdo o ně budou usilovat.

kimono-eva.jpgMé jméno je Eva. Karate jsem začala trénovat jako dítě nejdříve v kroužku karate v Benešově u Prahy, kde jsem několik let získávala své první zkušenosti s tímto bojovým uměním. Po nějaké době mi bylo jasné, že pro rozvoj mých znalostí a dovedností v oblasti karate budu potřebovat kvalitnější trenéry karate a pravidelnou možnost dobrého tréninku. Po několika pokusech v různých klubech a oddílech karate především v Praze, jsem narazila na mistra Jana Gyurise, který je  prezidentem asociace RBKA a odborníkem na téma okinawského karate. Pod jeho taktovkou trénuji okinawské karate stylu Kobayashi Shorin-ryu již více než deset let.

Před sedmi lety jsem s trenérem Martinem absolvovala školení na trenérskou třídu a otevřeli jsme tehdy první vlastní školu karate v Benešově u Prahy (fungovala několik let pod vedením pana J. Sívka a P. Kozáka), od ledna 2012 se benešovská skupina stala opět naším oddílem. Měla jsem možnost se účastnit mistrovství světa karate na Okinawě a trávit několik týdnů tréninku se zdejšími mistry karate. Nyní navštěvuji tréninky 6x týdně, z toho 3x týdně jako instruktorka karate. Dnes již provozuji s Martinem čtyři vlastní oddíly okinawského karate v Praze a na Mělníku a těším se na setkání s budoucími studenty a studentkami, kteří budou mít o tento směr zájem.